Vilniaus centre, Gedimino pr. ir Totorių g. sankirtoje, Lietuvos banko atidarytas Pinigų muziejus supažindina lankytojus su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Ekspozicija išsidėsčiusi per du aukštus ir užima 300 kv. m plotą.

Pinigų muziejus – interaktyvus muziejus, pritaikytas ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pačiam lankytojui aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Ekspozicija daugiasluoksnė, pritaikyta skirtingų poreikių lankytojams, sudarytos galimybės naudotis įvairiais papildomais žinių įgijimo šaltiniais ir priemonėmis: kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis, specialiai orientuota interneto prieiga, teminiais, mokomaisiais ir dokumentiniais filmais, virtualiomis ekspozicijomis. Daug dėmesio skirta ir ekonominiam švietimui skatinti. Žmogaus dydžio silikoninis kalėjo manekenas su atkurta jam būdinga XV–XVI a. apranga ir sraigtinis presas, kuriuo savarankiškai galima pasigaminti Pinigų muziejaus suvenyrinę plokštelę, sudaro sąlygas lankytojui pasijusti istorinių laikų dalyviu. O svarstyklės, žmogaus kūno masę paverčiančios aukso ar kito metalo mase ir apskaičiuojančios jo vertę litais, eurais, doleriais ar kita pasirinkta valiuta, ištraukiami stalčiai, aktyvuojantys ekraną videosienoje, pateikiančioje apie pasirinktą valstybę finansinius ir ekonominius duomenis, realiu laiku informaciją apie prekybą vertybiniais popieriais NASDAQ/OMX Vilniaus biržoje transliuojantis stendas ir kitos interaktyvios priemonės patenkina išrankiausio lankytojo poreikius. Apėjęs visą muziejaus ekspoziciją, lankytojas gali pasitikrinti žinias, išspręsdamas testą kompiuteriniame terminale. Surinkęs 50 %, jis gali atsispausdinti suvenyrinį muziejaus banknotą su savo atvaizdu.

Vizualūs Pinigų muziejaus grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, įvairios interaktyvios priemonės, vaizdo, garso ir šviesos efektai pasitelkti ne tik sudominti ir suteikti lankytojui žinių, bet ir padėti jas kaupti, įtvirtinti, skatinti gilintis, savarankiškai interpretuoti ir ieškoti atsakymų.

Muziejus siūlo nemokamus audiogidus 5 kalbomis – lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, lenkų (specialūs – silpnaregiams ir kurtiesiems), judantys stendai, neįgaliųjų keltuvai leidžia ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat ir turintiems negalią lankytojams.

Pirmadienis

Nedirba

Antradienis

10:00 - 19:00

Trečiadienis

10:00 - 19:00

Ketvirtadienis

10:00 - 19:00

Penktadienis

10:00 - 19:00

Šeštadienis

11:00 - 18:00

Sekmadienis

Nedirba

Įkeliama…

Parašyk atsiliepimą

captcha-input
Jūsų įvertinimas
Vieta
Paslaugos
Parkingas
Įkeliama ...
Jūsų įvertinimas sėkmingai išsiųstas
Prašome užpildyti visus laukus
Captcha check failed