Tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“ atsirado sėkmingai sutapus Vilniaus miesto savivaldybės ir Oskaro Koršunovo teatro kultūrinėms ambicijoms, o vietą ši teatrinė iniciatyva surado po viešosios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ stogu.

Sirenos – tai antikinėje mitologijoje aprašomos merginos-paukščiai, pavojingai viliojančios pro šalį plaukiančius jūreivius. Festivalis – kaip gundymas, kvietimas, burtai, kuriems neįmanoma atsispirti. Ir kaip šiandieninis aliarmo, perspėjimo, pavojaus signalas, akimirksniu prikaustantis dėmesį.

„Sirenos“ pristato į iššūkius reaguojantį ir iššūkius metantį šiuolaikinį Europos ir pasaulio teatrą, siekia iškelti įvairių kultūros institucijų, kultūros ir verslo partnerystę kaip vertybę. Festivalio rengėjai laikosi devizo: nauja realybė – naujas teatras – kokiai auditorijai? Festivalis nesiekia prisirišti prie vienos kartos kūrėjų, konkrečios estetikos ar žanrinių ribų. Primetamų ribų įveikimas, naujos eksperimentinės strategijos, kultūrinės sąveikos, impulsai, jautrumas pokyčiams – visa tai yra festivalio veiklos lauko orientyrai.

Visą festivalio lietuviškąją programą ir bilietus rasite čia
Festivalio tarptautinę programą ir bilietus rasite čia