Nuo 2011 m. rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis suburia profesionalius, daugiausiai choro menui atstovaujančius Lietuvos ir kviestinius užsienio kolektyvus. Kiekvieną rudenį jie sakraliais garsais sušildo festivalio „namus” – Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią – bei kitas koncertines erdves. Festivalio koncertai kasmet suskamba Kaune, o nuo 2017 m. geografija išplėsta ir į Alytų, kuris, tikimasi, taps dar viena kasmetine Šv. Jokūbo festivalio koncertų vieta. Taip pat festivalis yra suteikęs galimybę profesionaliuoju menu pasigėrėti rajonų gyventojams iš Trakų, Šalčininkų, Vievio, Videniškių.

Festivalis kilo iš bendros choro „Vilnius” ir brolių dominikonų iniciatyvos priartėti prie žmogaus per choro meną, kartu turint visuomeninių siekių – šalia Pilypo ir Jokūbo bažnyčios įkurti Vilniaus karilioną ir atgaivinti Lukiškių aikštę kaip kultūrinės traukos centrą. Choras „Vilnius”, rengdamas festivalį, iki šiol bendradarbiauja broliais dominikonais, o skleidžiama sakraline muzika – parodant daugybę jos spalvų – gali gėrėtis visi norintieji (festivalio renginiai nemokami). Festivalis nemažai dėmesio skiria lietuvių, taip pat moderniai bei šiuolaikinei muzikai, taip plėsdamas klausytojų akiratį ir sakralinės muzikos ribų suvokimą.

Šalia nuolat dalyvaujančių kolektyvų iš Lietuvos – choro „Vilnius”, Šiaulių vastybinio kamerinio choro „Polifonija”, VU giedojimo mokyklos „Schola Cantorum Vilnensis”, Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika” ir kitų – festivalį kasmet savitomis spalvomis papildo svečiai iš užsienio. Šv. Jokūbo festivalyje lankėsi chorai iš Baltarusijos, Hamburgo (Vokietija), Balstogės (Lenkija), Maskvos (Rusija), Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos. Šiemet su austrų šiuolaikine sakraline muzika progą suteikė susipažinti kolektyvas iš Hartbergo (Austrija).

2017 m. festivalyje išryškėjo tolesnė kryptis: pateisinant Šv. Jokūbo vardą, festivalis dedikuotas Santjago de Kompostelos Šv. Jokūbo keliui (Camino de Santiago) ir Europos Tarybos Santjago de Kompostelos deklaracijos 30-mečiui. 1987 m. Europos Taryba paskelbė Šv. Jokūbo kelią pirmuoju kultūriniu keliu bei Europos paveldo ir tapatybės simboliu – kolektyvinės atminties sklidina erdve, peržengiančia atstumus, sienas ir kalbos barjerus. Siekiant išgryninti festivalio tapatybę ir įprasminti universalias krikščioniškosios kultūros vertybes, orientuojamasi į idėjos tęstinumą – planuojama, kad ir tolesni festivaliai bus skirti Šv. Jokūbo keliui. Tikimasi, kad šis kultūrinis įprasminimas ir 2017 m. užsimezgusi partnerystė su Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija atvers naujas festivalio plėtros strategijas, bendradarbiavimo galimybes, paskatins koncertinės geografijos įvairovę ir kultūrinės reikšmės augimą.

Festivalio meninę ir visuomeninę reikšmę įvertino bei jį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

2019 m. rugsėjo 7 d., šeštadienis, 20 val.
FESTIVALIO PREMJERA. ORATORIJA „PILIGRIMAS“ chorui ir elektronikai

Giedrius Svilainis (*1972), Dominykas Digimas (*1993), Mykolas Natalevičius (*1985)
Libreto autorius Herkus Kunčius (*1965)

Choras VILNIUS (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
STEIN SKJERVOLD (baritonas)
Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS

IX Tarptautinį Šv. Jokūbo festivalį pradės choro „Vilnius“ užsakymu sukurta oratorija „Piligrimas“. Šv. Jokūbo keliui dedikuota oratorija bus pirmasis piligrimystės tema sukurtas originalus stambios formos kūrinys.

2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis, 12 val.
„NUO LATVIŲ ŽEMĖS“

Jekabs Janševskis (*1992)
„Nuo latvių žemės“

Selga Mence (*1957)
„Kur tu biji, balelini“

Eriks Ešenvalds (*1977)
„In paradisum“

Atlikėjai:
Choras VILNIUS (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
TOMA VAŠKEVIČIŪTĖ – skaitovė
Dirigentas MARIS SIRMAIS

2019 m. rugsėjo 25 d., trečiadienis, 19 val.
„TEKA TEKA ŠVIESI SAULĖ“

Atlikėjai:
Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „LIEPAITĖS“ merginų choras (vadovė Jolita Vaitkevičienė, koncertmeisterė Eglė Kasteckaitė)
Dirigentė JOLITA VAITKEVIČIENĖ

2019 m. rugsėjo 28 d., šeštadienis, 19 val.
Baltarusijos valstybinio kamerinio choro koncertas

Atlikėjai:
Baltarusijos valstybinis kamerinis choras (vadovė Natalia Mikhailova)

2019 m. spalio 9 d., trečiadienis, 19 val.
Carmina laudis

Atlikėjai:
Choras “VIVA” (meno vadovė Vilija Mažintaitė)

2019 m. spalio 13 d., sekmadienis, 12 val.
FESTIVALIO KULMINACIJA. DA PACEM, DOMINE

Arvo Part (*1935)
Cantus in memoriam Benjamin Britten (orkestras)

Arvo Part
Berliner Messe

Peteris Vasks (*1946)
Da pacem, Domine

Atlieka:
Choras VILNIUS (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)

2019 m. lapkričio 20 d., trečiadienis, 19 val.
Festivalio Post Scriptum

Atlikėjai:
Choras „Junges Consortium Berlin“
Dirigentas VINZENZ WEISSENBURGER (Vokietija)

Vieta