4 Artimiausi renginiai

Rūšiuoti:

Vėl kviečiame visus, norinčius išmokti važinėti riedslidėmis ar patobulinti savo važiavimo techniką. Užsiėmimai prasideda birželio 17d. ir vyks Vilniuje kiekvieną pirmadienį iki pat iškrentant sniegui. Užsiėmimai nemokami! Užsiėmimus veda buvęs slidininkas, Lietuvos slidinėjimo čempionatų prizininkas ir Pasaulio čempionato dalyvis, o dabar – klasikinių slidinėjimo maratonų mėgėjas – Marijus Rindzevičius. Treniruotes retkarčiais aplankys ir kiti esami ar buvę lygumų slidininkai, todėl turėsite progą išgirsti patyrusių sportininkų patarimų ar bent jau kartu su jais pasportuoti. Neturintys inventoriaus, jį gali išsinuomoti – tereikia iš anksto pranešti apie poreikį, įvardinant kokio tipo riedslidžių (klasikinio ar laisvo stiliaus) reikia, su kokiais apkaustais (NNN ar SNS tipo) ir kokio ilgio lazdos reikalingos. (riedslidžių nuoma – 6 eur., riedslidžių ir lazdų komplektas – 9 eur. Rezervacija ir pasiteiravimas apie treniruotes tel. 865905057, arba el paštu marijus@skigo.lt).

Nuo 2019 metų sausio 1 d. kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai galima lankyti muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams. Pagal šį modelį nemokamai muziejuose apsilankyti gali visi pageidaujantys. Šiuo metu sekmadieniais neveikiantys muziejai nuo 2019 metų įpareigoti kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį taip pat nemokamai atverti duris lankytojams. Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką, galimą registravimąsi ir kt. galima rasti muziejų interneto svetainėse. Nuolatines ekspozicijas nemokamai lankyti galima: Lietuvos dailės muziejuje Lietuvos nacionaliniame muziejuje Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Kauno IX forto muziejuje Lietuvos aviacijos muziejuje Lietuvos etnokosmologijos muziejuje Lietuvos jūrų muziejuje Lietuvos liaudies buities muziejuje Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Maironio lietuvių literatūros muziejuje Šiaulių „Aušros“ muziejuje Trakų istorijos muziejuje Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje Žemaičių muziejuje „Alka“ Taip pat nemokamai lankytojus priims Kernavės archeologinės vietovės muziejuje.

Nuo 2011 m. rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis suburia profesionalius, daugiausiai choro menui atstovaujančius Lietuvos ir kviestinius užsienio kolektyvus. Kiekvieną rudenį jie sakraliais garsais sušildo festivalio „namus” – Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią – bei kitas koncertines erdves. Festivalio koncertai kasmet suskamba Kaune, o nuo 2017 m. geografija išplėsta ir į Alytų, kuris, tikimasi, taps dar viena kasmetine Šv. Jokūbo festivalio koncertų vieta. Taip pat festivalis yra suteikęs galimybę profesionaliuoju menu pasigėrėti rajonų gyventojams iš Trakų, Šalčininkų, Vievio, Videniškių. Festivalis kilo iš bendros choro „Vilnius” ir brolių dominikonų iniciatyvos priartėti prie žmogaus per choro meną, kartu turint visuomeninių siekių – šalia Pilypo ir Jokūbo bažnyčios įkurti Vilniaus karilioną ir atgaivinti Lukiškių aikštę kaip kultūrinės traukos centrą. Choras „Vilnius”, rengdamas festivalį, iki šiol bendradarbiauja broliais dominikonais, o skleidžiama sakraline muzika – parodant daugybę jos spalvų – gali gėrėtis visi norintieji (festivalio renginiai nemokami). Festivalis nemažai dėmesio skiria lietuvių, taip pat moderniai bei šiuolaikinei muzikai, taip plėsdamas klausytojų akiratį ir sakralinės muzikos ribų suvokimą. Šalia nuolat dalyvaujančių kolektyvų iš Lietuvos – choro „Vilnius”, Šiaulių vastybinio kamerinio choro „Polifonija”, VU giedojimo mokyklos „Schola Cantorum Vilnensis”, Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika” ir kitų – festivalį kasmet savitomis spalvomis papildo svečiai […]

TOP

„Kalėdos sostinėje“ yra ryškiausias ir daugiausiai lankytojų sulaukiantis sostinės festivalis, kuris prasideda gruodžio pradžioje ir džiugina iki pat Trijų Karalių. Tai mažiausiai 5–6 savaitės išskirtinių kalėdinių renginių ir ypatingos gera nuotaika užkrečiančios atmosferos ne tik įvairiose sostinės širdyje esančiose erdvėse, bet ir nuo centro nutolusiuose Vilniaus kampeliuose. Kasmet kruopščiai ruošiamos „Kalėdos sostinėje“ renginių programos pagrindinė ašis – kokybiški, ryškūs ir įdomūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai visai šeimai. RENGINIŲ PROGRAMA KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ Katedros aikštė 2019 m. lapkričio 30 d. 19.00 val. KALĖDŲ TRAUKINUKAS Vilniaus senamiestis 2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d. KALĖDŲ MIESTELIS Katedros aikštė 2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d. Rotušės aikštė 2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d. TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ Vilniaus rotušė 2019 m. lapkričio 30 d.  12.00 val. KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ Rotušės aikštė 2019 m. lapkričio 30 d. 17.00 val. ŠVENTINIAI RENGINIAI VILNIAUS BENDRUOMENĖSE Vilniaus bendruomenės 2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d. ŠVENTINĖ STOTIS  Vilniaus geležinkelio stoties teritorija 2019 m. gruodžio 6 d. – 2020 m. sausio 1 d.